WEB TASARIM

web tasarim

WEB TASARIM

Web Tasarım en özet tanımla bir internet sitesinin nasıl çalışacağı ve nasıl görüneceğini ifade eder diyebiliriz. Biraz daha açmak gerekirse web sitenizin nasıl çalışacağı kısmı için geri planda aktif olarak çalışan kodlar, uygulamalar, bağlantılar buraya dahil edilebilir. Keza internet sitenizin geri plandaki tasarımı,hosting site güvenliğiniz ve seo çalışmalarınız için de önem arz etmektedir. Web sitenizin nasıl görüneceği kısmı ise tamamen görsel ve dizayn olarak web sitenizde sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetleri gelecekteki potansiyel müşteri/ziyaretçi için karmaşık görünmekten kurtaracak ve web sitenizi daha kullanışlı bir hale getirecektir. Bu durum da yine arama motorları(Google, Yandex, Bing, vb.) tarafından sayfanızın daha kolay anlaşılır ve erişilir olduğu şeklinde yorumlanacak ve arama motorlarında üst sıralarda yer alma ihtimalinizi arttıracaktır.

WEB DİZAYN

Web Dizayn başlığını da web tasarım başlığı altında görsel tasarım kısmına dahil edebiliriz. Ancak burada dizayn olarak ifade ettiğimiz kısım tasarımcının görsel algısı ve düzeninden(bkz. UI) ziyade web dizayn için arama motorlarının istediği kriterlerin(bkz. UX) karşılanmasına yönelik bir çalışmadır.

Örneğin bir e-ticaret sitesi tasarımı yaptırmak istiyorsanız e-ticaret mağaza sayfanızda ürün görselinin ve açıklamasının nasıl görüneceği işin sadece görsel kısmı iken menü ve bileşenlerin nereye, nasıl yerleştirileceği işin hem görsel hem de teknik dizaynı ile alakalı hayati bir öneme sahiptir.

Özetle web dizayn bir web sitesindeki herhangi bir sayfa için sayfanın en üst sıfır noktasından başlar sayfa sonundaki sıfır noktasına kadar web sayfasında görünen her şey dizayn başlığına dahildir.

NEDEN ALBA WEB TASARIM?

Alba Web Tasarım Hizmetleri olarak yukarıda da bahsettiğimiz hususlarda alanında uzman ekibimizle ihtiyaç duyduğunuz/duyacağınız web sitesini sizler için en başta bütün detayları ile sizi ve taleplerinizi dinleyerek tasarlıyor, sonraki süreçte de web sitenizin en sağlıklı şekilde çalışması için takip eden 12 ay boyunca ek bir ücret almadan teknik destek sunuyoruz.

Ama bize sorarsanız:

Siz işinizin geleceğini tasarlayın, web sitenizi sizin için biz tasarlarız…